X
تبلیغات
زولا

اجرای طرح GIS برای تسریع در خدمات‌رسانی به مردم است

معاون استاندار بوشهر:
اجرای طرح GIS برای تسریع در خدمات‌رسانی به مردم است

خبرگزاری فارس: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: اجرای طرح GIS در حوزه شهری به منظور ارتقای ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به مردم انجام شده است.  

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مسعود نصوری بعد از ظهر امروز در نشست کارگروه امور زیربنایی اظهار داشت: GIS، سیستم اطلاعات جغرافیایی است که موجب مکانیزه شدن سیستم اطلاعات شهری و دیجیتالی کردن اطلاعات جغرافیایی از ذخیره داده‌های مکانی و توصیفی و آنالیز این داده‌ها می‌شود.
وی افزود: توسعه اجرای این طرح با بررسی‌های کارشناسی شده، خدمات شایانی را به دستگاه‌های اجرایی داده و تصویر روشنی از شهر را در اختیار برنامه‌ریزان و مدیران قرار می‌دهد.
نصوری اظهار داشت: از این طریق، بسیاری از مشکلات شهری برطرف می‌شود و سطح کمی و کیفی خدمات به‌طور چشمگیری افزایش می یابد.
وی ادامه داد: اعتبارات پروژه‌ای را تامین می‌کنیم که توسط شورای کاربری تصویب شده باشد و اگر دستگاهی بخواهد در این زمینه فعالیتی داشته باشد، باید فعالیت و پروژه خود را با سیستم مرجع تطبیق دهد.
نصوری گفت: وقتی فعالیت و پروژه‌ای آغاز می‌شود باید با اجرای آن بر اساس برنامه طراحی و زمان بندی شده باشد تا به نتیجه نهایی رسیده و ساختار خود را نشان دهد و این نگاه و تفکر باید تقویت و توسعه یابد.
وی یادآور شد: رویکرد اصلی ما در مورد شهر، خدمات شهری نیست بلکه مدیریت شهری است و برهمین اساس حدود 9 سازمان از جمله سازمان پارک‌ها و فضای سبز به منظور ارتقاء خدمات شهری و ساماندهی این خدمات راه‌اندازی کرده‌ایم.
نصوری اضافه کرد: باید با توسعه آموزش‌ها و جذب صاحب نظران، علاقه مندان و متخصصان، اجرای این سیستم را ساماندهی کنیم. 
 منبع : خبرگزاری فارس

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد