X
تبلیغات
زولا

پلاگین Arcgis For AutoCAD   پلاگین ها(Plug-in) ابزارهای(برنامه های کم حجم) جانبی هستند که از طرف شرکت های سازنده نرم افزار مثلا AutoDesk و Esri و...به کاربران و دیگر توسعه دهندگان نرم افزار ارائه می شود تا آنها نیز بتونند در زمینه افزایش قابلیت ها و بهبود عملکرد های نرم افزار و همچنین توسعه کار برنامه فعالیت داشته باشند و معمولا همه شرکت های تولید کننده نرم افزار در دنیا که برنامه ای را تولید می کنند این خاصیت را در برنامه می گنجانند. پلاگین در واقع یک اپلیکیش در زیر مجموعه اپلیکشن اصلی هست.

شرکت اESR نیز به نوبۀ خود، پلاگینی جدید و رایگان بنام ArcGIS for AutoCAD را در سایت خود ارائه کرده است که فقط نسخه های AutoCAD2010 و بالاتر را پشتیبانی می کند.این پلاگین به کاربران اتوکد اجازه می دهد در محیط کاری اتوکد از برخی از قابلیت های نرم افزار ArcGIS بصورت همزمان استفاده کنند. با استفاده از این پلاگین شرکت ESRI، کاربران اتوکد در محیط اتوکد براحتی می توانند از قابلیت های یک سیستم GIS تجاری از قبیل: مشاهده و بررسی نقشه ها و تصاویر و عوارض مربوط به آنها که از سرویس های مختلف موجود در محیط ArcGIS for Server بهره می برند براحتی در محیط اتوکد استفاده کنند.علاوه بر این با استفاده از این پلاگین کاربران اتوکد براحتی می توانند عوارض و نقشه هایGIS ی موجود در پایگاه داده مکانی را از طریق اتصال به ArcGIS for Server ویرایش نمایند.


برخی ازموارد استفاده از پلاگین ArcGIS for AutoCAD عبارتند از:

  • به اشتراک گذاری آسان اطلاعات بین گرو های مختلف GIS و AutoCAD
  • مشاهده همزمان نقشه های GIS در محیط اتوکد
  • مشاهده نتایج انواع آنالیز های انجام شده درGIS در محیط AutoCAD
  • اضافه کردن و مشاهده تصاویر رستری در اتوکد
  • حرکت و پیمایش در محیط اتوکد با استفاده از آدرس خیابان ها و یا نام مراکز
  • تسهیل استفاده از داده های اتوکدی در محیط GIS: از این پلاگین می توان برای سهولت تشخیص و مدیریت اطلاعات توصیفی که در محیط اتوکد ساخته می شوند، بهره برد.
نمایی از محیط برنامه AutoCad2011 پس ار نصب Plug-In مذکورمنبع مورد استفاده : سایت آرمان ژئوماتیک

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد